KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378200

nr 1437 8200

Charlotta Liljefors

(f. 1943), Sverige

Oljemålning, Sträckande tranor. Signerad. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x47 cm

Charlotta Liljefors, född 1943 i Sollefteå, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 13 december 2021
kl 18:29:55

Charlotta Liljefors

Läs mer om Charlotta Liljefors